default-logo
Tel.: +421 910 855 888 | info@nabytokmirek.sk

 

Nábytok v štýle francúzskeho vidieku – provensálsky nábytok.

 

Nábytok s nádychom Provensálska.

Každý z nás má vlastný štýl a to platí samozrejme aj v oblasti bývania a nábytku. Medzi veľmi charakteristický svojim vzhľadom patrí provensálsky nábytok. Provensálsky štýl bývania sa priraďuje k francúzskemu štýlu, zaváňa nostalgiou a jemnosťou. Je možné ho opísať aj ako vidiecky štýl, ktorého história siaha až do roku 1800. V tom období si Francúzi v Paríži presadzovali francúzsky palácový štýl a na vidieku začal pomaly vznikať štýl bývania, ktorý viac uspokojoval potreby vidiečanov.

Názov „provensálsky nábytok“ bol odvodený od časti Francúzska, ktorá sa nachádza pri Stredozemnom mori. Provensálsko je vo svete známe najmä vďaka svojej histórii a krásnym levanduľovým poliam, ktoré sú zakvitnuté od júna do septembra.

Provensálsky štýl bývania sa vyznačuje niekoľkými charakteristickými znakmi, vďaka čomu je taký rozpoznateľný. Ide najmä o vzhľad nábytku, ktorý pôsobí rustikálnym dojmom, o jednotlivé doplnky v izbách, ktoré sú vyrobené z tepaného železa, o podlahy z poctivého masívu a o závan minulosti a idyly, ktorý bývanie v takomto štýle so sebou prináša.

Hlavné znaky provensálskeho nábytku.

Každý typ nábytku je niečím charakteristický. U moderného nábytku sú to jeho čisté línie, u rustikálneho nábytku jeho zdobenosť a honosnosť a u provensálskeho nábytku zas svetlé farby a akási zašlosť a patina. Provensálsky nábytok je mnohokrát považovaný aj za starožitný. Vďaka patine pôsobí opotrebovaným dojmom, ale v tom je jeho čaro. Provensálsky nábytok býva zvyčajne bielej, krémovej, alebo slonovinovej farby.

Provensálsky nábytok možno umiestniť do každej izby. Tú správnu atmosféru kuchyni dokáže navodiť starožitný stôl a stoličky, v spálni krásna posteľ z masívu a v obývačke zaujímavá knižnica, alebo praktická komoda v provensálskom štýle.

 

Nábytok

Nakupujte u výrobcu

Francúzsky nábytok, nábytok v provensálskom vidieckom štýle
Provensálsky nábytok